JEDILNIK

This image has an empty alt attribute; its file name is slika.png

*Pri kosilu imajo učenci na voljo kruh, kot napitek pa vodo in razredčen sadni sok brez dodanega sladkorja.

17. 1. – 21. 1. 2022

DOPOLDANSKA MALICAKOSILOPOPOLDANSKA MALICA
PONEDELJEKšipkov čaj z manj sladkorja, polbeli kruh (vsebuje: 1 – pšenica, ječmen, +), kuhan pršut (vsebuje: **7), kisle kumarice, vsebuje: 10),  mandarinapolnozrnate testenine z golažem – junčjim mesom (vsebuje: 1 – pšenica, 3, 9), parmezan / po želji (vsebuje: 3, 7), radič s fižolom (vsebuje: 12), sadje, po potrebi – črni kruh (vsebuje: 1 – pšenica, ječmen, +)jogurt (vsebuje: 7) + koruzni kosmiči / cornflakes /
TOREK    mleko (vsebuje: 7), bel kruh (vsebuje: 1 – pšenica, +), čokoladni namaz (vsebuje: 5, 6, 7, 8 – lešniki), jabolkoohrovtova juha, svinjska pečenka v omaki (vsebuje: 1 – pšenica, 7), koruzna polenta (vsebuje: 7), zelena solata (vsebuje: 12)sadje, koruzni mešani kornetek (vsebuje: 1 – pšenica, 6, +)
SREDA       jabolko    planinski čaj z manj sladkorja, črni mešani kruh (vsebuje: 1 – pšenica, ječmen, +), sirni namaz (vsebuje: 7) s korenčkom / po želji, suho sadje / suhe slive (lahko vsebuje sledi arašidov, oreščkov in sezama)ješprenova mineštra (vsebuje: 1 – ječmen, 9), cmoki z nadevom (vsebuje: pšenica, 3, 12), po potrebi – črni mešani kruh (vsebuje: 1 – pšenica, ječmen, +)črni mešani kruh (vsebuje: 1 – pšenica, ječmen, +), marmelada (vsebuje: 12)
ČETRTEKmlečni pšenično – pirin zdrob (vsebuje: 1 – pšenica, pira, 7) z dodatkom medu – po želji, bananacvetačna juha (vsebuje: 7), polpeti v paradižnikovi omaki (vsebuje: 1 – pšenica, 3, 7), dušen pisan riž (pira, ješprenj, riž) (vsebuje: pira, ječmen, 9), rdeča pesagraham žemljica (vsebuje: 1- pšenica, 6, +), pomaranča
PETEK    otroški čaj z manj sladkorja, črni mešani kruh (vsebuje: 1 – pšenica, ječmen, + ), tunina pašteta (vsebuje: 4, 6, 7), pomarančagoveja juha z ribano kašo ( vsebuje: 1 – pšenica, 3, 9), kuhana govedina, pražen krompir, dušena kisla repa (vsebuje: 1 – pšenica, po potrebi črni mešani kruh (vsebuje: 1 – pšenica, ječmen, + )ajdov kruh (vsebuje: 1 – pšenica, 6, +), kisla smetana (vsebuje: 7)

DOBER TEK!

Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost v obratih javne prehrane. Alergeni so na jedilniku po Uredbi (EU) št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom označeni s številko poleg jedi. Tabela alergenov je priloga jedilniku. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Za tabelo pritisnite na povezavo: “Tabela alergenov”.

Zaradi morebitnih odsotnosti zaposlenih v kuhinji ter težav z dobavo živil si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika. Spremembe so prav tako možne zaradi trenutnih prilagoditev dela v razmerah, povezanih z epidemijo COVID-19.