Tehniški dan

V ponedeljek 5.12. in torek 6.12. smo imeli na šoli tehniški dan za učence 8.a in 8.b razreda.

Obiskala nas je gospa Ana iz društva Muca CUPatarica. Njihovo društvo je organizirano kot Center uporabnih predmetov, socialno podjetje.  V društvu aktivno deluje več družbenih organizacij in posameznikov (entuziastov).

Društvo  Muca CUPatarica zbira uporabne predmete, da jim podaljša življenjsko dobo in prepreči, da bi prehitro ali sploh končali na odlagališču. Namenjen je menjavi, prenovi, obnovi, popravilu in pripravi še uporabnih izdelkov za vnovično uporabo tako imenovano ponovno uporabo.

Tako smo tudi na naši šoli ponovno uporabili plastenke pijač, ki bi sicer končale v smetnjakih.

Izdelovali smo novoletne smrečice, okraske in nakit.
Nastali so čudoviti izdelki, ki sedaj krasijo naše učilnice in domove.

Zapisala: Tina Mavrič

 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost