Pohod na Cerje in čistilna akcija Podružnične OŠ Kostanjevica na Krasu

V četrtek, 24. 11. 2022, smo imeli na Podružnični OŠ Kostanjevica na Krasu športni dan. Izvedli smo pohod in čistilno akcijo v sodelovanju z Lovsko družino Trstelj.

Dan pred pohodom nas je obiskal predsednik Lovske družine Trstelj – Jelko Lapajne in nas razveselil z gradivom, knjigami in igrami na temo gozda in gozdnih živali. Učenci in učiteljice se mu zahvaljujemo za poučno darilo.

Na dan pohoda pa je bil z nami lovec Darjo Spačal, ki nas je vodil po gozdnih poteh in nam je med potjo predstavil živalstvo, pomen skrbi za živali in gozda na Krasu. Med pohodom smo pobirali smeti in jih odlagali na zbirna mesta.

Ob vrnitvi na šolsko dvorišče smo se lovcu Darju zahvalil. Zaželeli smo si dobrega sodelovanja tudi v bodoče.

Lovec Darjo se je s svojim terenskim vozilom zapeljal po naši prehojeni poti in pobral zbrane smeti in jih odpeljal na ustrezno mesto.

Zapisala: Dragica Jeklin

Pri Borojevićevem  stolu
Pogorišče,  a narava je močnejša.
 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost