JOGA NA PODRUŽNIČNI ŠOLI BILJE

V petek, 7. 10. 2022, smo v sodelovanju z društvom Joga v vsakdanjem življenju Nova Gorica organizirali jogo za nadobudneže Podružnične šole Bilje.

Vadba je potekala v treh skupinah. Učenci so v šolo prinesli ležalne podloge, ki so jih pridno uporabili pod vodstvom učiteljice joge Kristine Kamaladevi. Vaditeljica je učence v svet gibanja popeljala skozi igro in domišljijske predstave. Vaje so otroci izvajali na igriv način. Skozi pravljico so posnemali različne živali ter predmete iz vsakdanjega življenja.

Vadba joge za otroke po sistemu Joga v vsakdanjem življenju ni namenjena le razvoju motoričnih sposobnosti, gibljivosti, moči in prožnosti posameznih mišičnih sklopov, temveč tudi občutenju lastnega telesa, razvijanju sposobnosti komunikacije s samim seboj ter sposobnost koncentracije in sprostitve.

Učenci so se pri tem zabavali in so hitro usvajali nove gibe.

Učiteljici Kristini in društvu Joga v vsakdanjem življenju Nova Gorica se iskreno zahvaljujemo, da si je vzela čas in otrokom predstavila jogo na zabaven in igriv način.

Zapisala: Tjaša Močnik

 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost