ZAČETEK TEKMOVANJA ZA BRALNO ZNAČKO V 1. RAZREDU

17. september, Dan zlatih knjig, je dan, ki ga v Društvu Bralne značke Slovenije datirajo tudi kot uradni začetek bralnega leta. Na ta dan se je leta 1890 rodil in 80 let kasneje umrl znan slovenski pisatelj France Bevk, ki je napisal veliko dobrih knjig za otroke.

Prvošolce je v petek, 16. septembra 2022, obiskala knjižničarka Elvira Brumat Medvešček. Seznanila nas je s potekom tekmovanja za Bralno značko, pogovorili pa smo se tudi o bontonu v knjižnici. Doživeto nam je predstavila pravljico »Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib«, ki jo je napisala pisateljica Ida Mlakar Črnič. To knjigo je vsak otrok prejel tudi kot darilo. Za vse prvošolce jo je podarilo Društvo Bralne značke Slovenije. Hvala!

In seveda iskrena hvala naši knjižničarki.

Zapisala: Lučana Petrovčič

 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost