Dan za spremembe na POŠ Bilje

V torek 4.4.2022 so se  učenci  4. razreda POŠ Bilje  pridružili vseslovenski akciji Slovenske Filantropije Dan za spremembe  s sloganom  »Soustvarjajmo skupnost«

V  sklopu delavnic Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Nova Gorica so spoznali  s čim vse se vsakodnevno soočajo slepi in slabovidni in na kakšne načine si pomagajo ali olajšajo razne dejavnosti. 

Z različnimi vajami so skušali doživeti pogled skozi njihove oči. S pomočjo tipanja kombinacij izbočenih pikic so na pisalni stroj zapisali nekaj besed v brajici.  Igrali igre za slepe in slabovidne. Seznanili so se  še z belo palico in pravilnim načinom vodenja slepih in slabovidnih oseb.

 Tudi sami so poizkusili hoditi z belo palico.

V petek 8.4.2022  so  učenci ob prijetnem druženju  z varovanci Hiše dobre volje Miren  z animatorko Tino Kroj in Mojco  Gruden izdelovali hišice s prijaznimi besedami z namenom, da dosežejo čim več ljudi.

Zapisala: Lilijana kavčič

 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost