SPREMEMBA odloka o preprečevanju okužb s kovid 19

Spoštovani starši !

Iz MIZŠ smo prejeli obvestilo, ki ga posredujem v izvlečku, ki se nanaša na življenje in delo v šoli. In sicer:

»V Uradnem listu Republike Slovenije št. 29/22 z dne 4. 3. 2022 je objavljen Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19.

Spremenjen odlok začne veljati v soboto, 5. 3. 2022.

Na področju vzgoje in izobraževanja je spremenjeno določilo glede nošenja zaščitnih mask.

Od 5. 3. 2022 uporaba zaščitne maske za učence in dijake NI več obvezna ves čas izvajanja vzgojno-izobraževalnega programa.

Prav tako uporaba zaščitne maske ni obvezna za strokovne delavce in druge zaposlene, ki z njimi sodelujejo pri izvajanju vzgojno-izobraževalnega programa v osnovnem in srednjem šolstvu.

Strokovna svetovalna skupina ministra za zdravje za zajezitev in obvladovanje epidemije COVID-19 nošenje zaščitnih mask, čeprav to v šolah ni obvezno, še naprej priporoča kot metodo za zmanjševanje verjetnosti prenosa SARS-CoV-2.

Pri dejavnostih izven šolskih prostorov še vedno upoštevate ukrepe, ki veljajo na kraju izvedbe dejavnosti.«

Ne glede na vsebino okrožnice starše naprošam, da otroke še naprej spodbujate k odgovornemu in preventivnemu obnašanju, saj zgolj s spremembo odloka virus še ni izginil. Obolevanje zaradi tega je še vedno zaznano tudi na naši šoli.

mag. Nikolaja Munih, prof.def.

ravnateljica

 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost