VLAGAJMO V NAŠ PLANET- tehniški dan

Vsako leto 22. aprila obeležujemo svetovni dan Zemlje. V šoli se na ta dan ali pa tudi že nekaj dni prej posvetimo temi o varovanju našega okolja. Letošnja tema Dneva Zemlje se glasi: »Vlagajmo v naš planet«, zato smo se v 2. razredu veliko pogovarjali o onesnaževanju okolja in o tem, kaj lahko sami, pa čeprav smo še majhni, naredimo, da bo naš planet ostal čim bolj čist. Pridobljeno znanje so učenci prenesli na list papirja, pri čemer so nastali poučni plakati o onesnaževanju in o skrbi za okolje.

Ker smo veliko pozornosti namenili recikliranju odpadnih materialov, smo se odločili, da se bomo tudi sami preizkusili v tem. Neuporabnim plastenkam smo vdahnili novo podobo. Preoblikovali smo jih v čudovite lončke v podobi kravic. Vanje smo nasuli zemljo in posejali različna semena. Učenci so si tako pridobili pomembno nalogo, da vzgojijo novo rastlino. Če bodo za posejano dobro in pravilno skrbeli, bo iz zemlje prej ali slej pokukala nova rastlina.

Nekaj izredno delovnih utrinkov si lahko ogledate na fotografijah.    

Zapisala: Nejka Krpan

 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost