ZBIRANJE ODPADNEGA PAPIRJA

Spoštovani!

Kot je bilo že predhodno najavljeno, smo se na Osnovni šoli Miren odločili, da tudi letos organiziramo zbiralno akcijo mešanega papirja in kartona. Poudarek je na tem, da se zbere čim več papirja in s tem razbremeni okolje ter ohrani čim več dreves. Vodi nas tudi misel na to, kako hitro lahko izgubimo gozd z naravnimi nesrečami.

Kot vemo, papir pridobivamo iz dreves. S proizvodnjo novega papirja porabimo veliko dreves, ki so zelo pomembna za naše okolje, onesnažimo veliko vode (za proizvodnjo enega lista velikosti A4, porabimo 5 l vode), zraka in zemlje. Če poenostavimo, sekamo drevesa, da proizvedemo embalažo, ki jo potem odvržemo v smeti. Recikliranje papirja nam daje priložnost, da rešimo velike količine dreves, onesnažimo manj vode, zraka in zemlje. Dokazali so, da se papir lahko reciklira sedemkrat.

Povabljeni, da skupaj zberemo čim več odpadnega papirja; s tem očistimo našo okolico in bivališča, ob tem pa poskrbimo za čistejše in bolj zdravo okolje ter nenazadnje za ohranjanje bivališč marsikaterih živali.

Na šolskem dvorišču v Mirnu, med šolo in vrtcem, bo od 17. do predvidoma 20. aprila 2023 stal zabojnik, kamor lahko odložite odpadni papir in karton.

Hvala, da bomo skupaj poskrbeli za bolj zdravo okolje!

Zapisal: Tim Eko šole

ZBIRANJE PAPIRJA:

– kartonska embalaža in lepenka;

– ovojni papir in papirnate nakupovalne vrečke;

– časopisi, revije, zvezki, knjige;

– prospekti, katalogi;

– pisemske ovojnice, pisarniški papir.

NE ZBIRAMO:

– kartonska embalaža za tekoča živila (npr. med papir se ne odvrže Tetra Pak embalaže

mleka);

– z živili pomazana ali prepojena papirnata embalaža (jedilno olje, druge tekočine in ostanki živil);

– papirnata in kartonska embalaža (pladnji, kozarci in skodelice za enkratno uporabo,

embalaža globoko zmrznjenih živil ter jedi ipd.);

– samokopirni, povoščeni in plastificiran papir;

– celofan;

– natron vreče lepil, cementa, apna, krmil ipd. sipkih izdelkov;

– tapete;

– higienski papir (papirnate brisače, prtički, robčki ipd.).

 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost