DAN ZA SPREMEMBE

 V sredo,12.4.2023 smo se v  domu Krajanov Negovan Nemec Bilje, v okviru letošnje vseslovenske skupnostne akcije Dan za spremembe ZA(ČUTIMO) DOBRO, ki jo organizira Slovenska filantropija,  povezali učenci in prostovoljci POŠ Bilje, otroci vrtca Bilje skupina Sovice , Krajevna organizacija Rdečega križa Bilje, Športno društvo  ”ŠKULJA-KAGHO” Bilje, Dnevni center za starejše Hiša dobre volje Miren, Dom upokojencev Nova Gorica, enota Podsabotin, Center za dnevne aktivnosti starejših Šempeter pri  Novi Gorici, Folklorna skupina »Na placi« Šempeter, uporabniki Varstveno dnevnega centra  Nova Gorica.

Veliko lepih in vzpodbudnih besed je na samem začetku povedala ga. ravnateljica Nikolaja Munih.

Medgeneracijsko druženje smo sooblikovali s plesnimi točkami in petjem. 

Druženje smo zaključili v neposredni bližini Doma krajanov Negovan Nemec s predstavitvijo  pravil in igranje iger KAGHO in ŠKULJE, kar je motiviralo tudi igranje igre s škuljami.       

Lepo je bilo in doživeto, s pomladjo v srcu.

V  četrtek, 13.4.2023,  so  zaposleni Mladinskega centra Nova Gorica  v  Hiši dobre volje Miren, v sklopu  vseslovenske prostovoljske akcije Dan za spremembe, izpeljali zabavni program Karaoke. Program so z glasbenimi željami sooblikovali tudi uporabniki Hiše dobre volje Miren in prostovoljke POŠ Bilje. Glasbeno obarvano druženje smo popestrili  s petjem ob  zvokih harmonike, ki jo je igrala učenka 5.b.razreda, Anika Vončina.

Zahvala vodstvu šole za podporo, vsem udeležencem ter vsem ostalim, ki so kakorkoli pripomogli k uspešni izpeljavi Dneva za spremembe.

                                                                                         Zapisala: Lilijana Kavčič

 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost