ŠOLA NEKOČ V BILJAH

V Biljah smo v drugem razredu zavrteli čas nazaj in se preselili v preteklost, v leto 1910. Pouk smo imeli, kot je bilo v šoli nekoč.

Učenci so se oblekli v stara oblačila ter se posedli v klopi, tako da so bili fantje ločeni od deklet. Začetek pouka je naznanil zvonček in v razred je vstopila učiteljica Amalija. Učence je učiteljica takoj opozorila, naj dajo roke za hrbet ter pozdravijo z ”Dobro jutro, gospodična učiteljica.” Pregledala je domačo nalogo ter čistost rok. Sledila je učna ura lepopisa in nato računstva. Učenci so se preizkusili v pisanju z gosjimi peresi, plesali stare ljudske plese in peli ljudske pesmi, najbolj poredni pa so sedeli v oslovski klopi in klečali na kamenčkih ter brali šolske postave. Učiteljica je imela ob sebi črno bukvo.

Učencem je bil pouk v stari šoli všeč in bi ga z veseljem ponovili.

Zapisala: Tjaša Močnik

 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost