15. februar – MEDNARODNI DAN BOJA PROTI OTROŠKEMU RAKU

15. februarja obeležujemo Mednarodni dan boja proti otroškemu raku. Ta dan smo se v šoli v Kostanjevici spomnili na vse otroke, ki se junaško borijo s svojo boleznijo. Njim v oporo, smo si vsi učenci in učiteljice, nadeli zlato pentljo. Začeli smo z akcijo zbiranja lizik, ki jih bomo poslali v Ljubljano, na Pediatrični kliniko, v hemato-onkološko ambulanto.

Lizike imajo v tej ambulanti res veliko vrednost. Otroci jih dobijo, ko prejmejo kemoterapijo oziroma, ko jim odvzamejo kri.

Vsaka lizika pričara velik nasmeh na otroške obraze.

Še posebej so pomembne zato, ker vedo, da so jim lizike poslali njihovi sovrstniki.

Škatla z lizikami se polni.

Hvala.

                                                                                Zapisala: Alenka Godnik

 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost