PUSTI PETI MOJ’GA SLAVCA……..

OB SLOVENSKEM KULTURNEM PRAZNIKU

3. 2. 2023 smo se učenci OŠ Miren poklonili našemu največjemu pesniku. V šolski avli smo prireditev pričeli z našo himno. V kratkem uvodu je bil orisan čas v katerem je pesnik ustvarjal. Potem pa nam je dr. France Prešeren pripovedoval svojo življenjsko zgodbo. Popeljal nas je od rojstva v Vrbi do zadnjih dni v Kranju. Spominjal se je vseh lepih in tudi žalostnih trenutkov življenja. Pripovedovanje so dopolnjevale pesmi, ki so še natančneje opisale pesnikova doživetja. Vse pa so še posebej obogatili glasbeni vložki. Ob koncu nam je spregovorila ga. ravnateljica Nikolaja Munih, pevski zbor pa nas je povabil v Deželo branja. Franceta Prešerna je doživeto predstavil David Štukelj, pesmi in prozne odlomke pa so prebrali: Sara Albreht, Rafael Budin, Tinkara Černe, Klavdia Mei Petrovčič, Filip Silič in Evelin Vukoje. Glasbene točke so prispevali Ilenija Marušič (klavir), Nika Pahor (flavta) in Filip Silič (trobenta). Seveda sta sodelovala tudi oba naša zbora pod vodstvom učiteljice Minke Markič, ki jo je na klavir spremljal učitelj Gregor Spačal. Naj zaključim z besedami našega velikega pesnika:

Vse misli ‘zvirajo ‘z ljubezni ene,
in kjer ponoči v spanji so zastale,
zbudé se, ko spet zarja noč prežene.

Zapisala Elvira Brumat Medvešček

 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost