8. februar

“V petek, 3. 2. 2023 smo z učenci POŠ Bilje imeli srečanje z gospodom Radivojem Humarjem. Gospod je imel več let tiskarno in je velik poznavalec dr. Franceta Prešerna. Zanimal se je za ilustracije Prešernovih del. Z učenci smo pripravili prireditev v Domu krajanov Negovana Nemca. Začeli smo ob 8.30: 

1. Najprej je bila slovenska himna. 

2. Nato smo peli Slovenec sem. 

3. Sledil je recital o kulturi pod mentorstvom učiteljice Lilijane Kavčič. 

4. Sam sem predstavil Radivoja Humarja. 

5. Radivoj Humar je sam popeljal Prešerna skozi zgodovino in njegovo delo. Predstavil jim je Krst pri Savici. 

Učenci so potem samostojno na ustvarjali risbe na temo Krst pri Savici. Pri tem so zelo uživali. 

Na koncu je gospod Radivoj Humar podaril natise knjig Krst pri Savici v slovenščini, poleg tega pa je še za učiteljico angleškega jezika in učiteljico italijanskega jezika na Podružnični osnovni šoli Bilje podaril Krst pri Savici v italijanščini in angleščini. Sam sem tudi dobil Krst pri Savici v nemškem jeziku. 

Za uspešno prireditev se iz srca zahvaljujem gospe Karli Žniderčič ter gospodu Radivoju Humarju.”

Zapisal: Andrej Vidmar

 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost