MEDNARODNI PROJEKT ENOART LIGHT FOR PEACE

Učenci Podružnične šole Bilje smo v letošnjem letu sodelovali v mednarodnem projektu EnoArt Light for Peace. V projektu je sodelovalo  222 šol iz 27 držav in štirih celin.
 
Učenci so v okviru tehniškega dne izdelali lampione. V okviru novoletne prireditve smo skozi Bilje izpeljali pohod z lučkami in simbolično prižgali luč miru. Prav mir je tisto, kar v teh časih vsi najbolj potrebujemo. 
 
Na našemu pohodu se je pridružil kar sam dedek Mraz v sprestvu harmonikaša Timoteja. Dedek Mraz je v nebo spustil lampion. Tako smo simbolično sklenili krog luči, ki je s svojo svetlobo objel Zemljo in prinesel upanje tistim, ki ga najbolj potrebujejo. Ob tem smo zapeli pesem Božični mir, v originalu finsko pesem Joulurauhaa, ki jo je napisal Mika Vanhanen za potrebe projekta Light for Peace. 
  
Danes je božič, tisti večer,
ko vsak na svetu najde svoj mir.
Tiho je v meni, tiho povsod,
Končno sem miren, srečen otrok.
 
Moj dom je zemlja, polna luči,
polna ljubezni, srečnih ljudi,

polna otrok in iskrivih oči.

Zapisala: Tjaša Močnik				
 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost