PRVA AKCIJA POGOZDOVANJA

V soboto, 26. 11. 2022, je na Cerju potekala prva akcija pogozdovanja pogorelega Krasa. Tej akciji smo se z veseljem odzvali tudi zaposleni na OŠ Miren.

Do Pomnika miru na Cerju se je v soboto dopoldan vila kolona vozil in ljudi iz vse Slovenije. Prišli smo prostovoljci vseh generacij. S seboj smo nosili lopate, krampe, motike, vedra … Po nagovorih so sledila navodila za saditev. Nato smo vzeli sadike puhastega hrasta in črnike ter zavihali rokave. Ozemlje na Krasu je kamnito, zato je bilo potrebno kar nekaj potrpljenja in močnih udarcev pri kopanju lukenj. Pri delu so nas usmerjali gozdarji, posadili pa smo okrog 13 000 sadik.

OŠ Miren je podpisala tudi Zavezo za trajnostno obnovo pogorelega Krasa. To pomeni, da se bomo v naslednjih letih z učenci na različne načine trudili pomagati, da bo naše srce Krasa spet zeleno.

Tu je naš dom, tu je naš Kras!

Zapisala: Nadja Ipavec Fabjan

 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost