Likovni natečaj ob 150-letnici rojstva arhitekta Jožeta Plečnika

Arhitekt Jože Plečnik (1872–1957) je v slovensko kulturno zavest zasejal posebno vrednotenje arhitekture in z lastnim umetniškim ustvarjanjem dal slovenski in evropski arhitekturi izrazito prepoznavnost. Ob 150-letnici njegovega rojstva je bil v okviru organizacije JSKD razpisan likovni natečaj za vse generacije. Potekal je od 23. 1. do 23. 10. 2022. Na likovnem natečaju so sodelovali tudi lanski drugošolci pod mentorstvom učiteljice Lučana Petrovčič, in sicer na temo »domišljijska stavba«.  

Na natečaj je prispelo preko 300 posameznih del oz. skupinskih projektov.
Likovne izdelke naših učencev in prispevke ostalih sodelujočih si lahko ogledate v foto albumu na strani:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.459607829640789&type=3

                                                                                             Zapisala: Lučana Petrovčič

 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost