UČENCI PODRUŽNIČNE ŠOLE BILJE OBISKALI ŽIVALSKI VRT LJUBLJANA

Učenci Podružnične šole Bilje smo se 19. 10. 2022 odpravili v živalski vrt v Ljubljano.

Učenka Anika Vončina je dan strnila z naslednjim zapisom.

”Zjutraj smo prišli v šolo in si tam razdelili malico, nato pa smo se z avtobusom odpravili na pot. Ko smo prispeli v živalski vrt, smo najprej pojedli malico. Po malici so nas vodniki živalskega vrta razdelili v tri skupine. Z vodičem smo se odpravili v prostor, kjer so bile na mizi razstavljene lobanje, kožuhi, stopinje in jajca različnih živali. Videli smo: surikate, leve, rožnate pelikane, zlatolične gibone, črne labode, race, rdečevrate kenguruje, emuje, jelene, leoparde, mačje pande, sibirska tigra, slona, alpako, žirafo, noja, zebro, rjavega medveda, volke, šimpanze in še marsikatero zanimivo in manj znano žival. Ogledali pa smo si tudi hranjenje morskega leva. Nato nas je vodič odpeljal v prostor, kamor je prinesel manjše živalice, ki smo jih lahko pobožali in primili v roke. Te živali so bile: modrojezični skink, tenerek in paličnjak. Sledilo je kosilo. Po kosilu smo si živalski vrt ogledali še sami z učiteljicami. Najprej smo šli do valilnice in si tam ogledali piščančke. Šli smo še do mačjih pand, prašičev, koz, ovc, pasavcev in opic. Tako se je naš izlet zaključil. Polni novega znanja smo se z avtobusom odpravili nazaj v šolo. Naučila sem se veliko novega o živalih. Nekatere živali so nevarne, nekatere pa ne. Imela sem se zelo lepo”.

Zapisala: Tjaša Močnik

 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost