IZJEMEN USPEH BIVŠIH DRUGOŠOLCEV NA 17. SVETOVNEM NATEČAJU OTROŠKE HAIKU POEZIJE

RAZPIS: Svetovni natečaj otroške haiku poezije na temo »MESTA« je razpisala JAL fundacija (Japonska).

SODELUJOČI: poleg Slovenije še 45 držav sveta; v Sloveniji je ustvarjalo več kot 400 učencev iz 45 šol.

REZULTATI: v mesecu septembru je JAL fundacija objavila rezultate svetovnega natečaja – IZJEMNE ZA NAŠE UČENCE!

NEŽA STERLE je prejela JAL GRAND PRIZE,

ELIZABETA BUDIN in MARK JUG pa sta prejela JAL PRIZE.

VSEM NAGRAJENCEM ISKRENE ČESTITKE ZA DOSEŽEN USPEH V SVETOVNEM MERILU!

POT DO USPEHA:

V lanskem šolskem letu je v mesecu januarju in februarju »Corona« posegla tudi v naš razred. Precej učencev je zbolelo in z učno snovjo nismo hiteli, se je pa vsak ukvarjal s tistim, kar ga je zanimalo in na ta način nadgrajeval svoje znanje v okviru svojih interesov. Preizkusili smo se tudi v pisanju haikujev na temo »MESTA«. Otroci so morali za svetovni natečaj poleg zapisa treh kreativnih vrstic haikuja, vsebino ujeti tudi v izvirno likovno podobo. Konec februarja smo izdelke odposlali na Osnovno šolo Cerkno, ki je bila koordinatorica natečaja za Slovenijo. V Sloveniji je v izboru sodelovalo več kot 400 haikujev oziroma haig iz preko 45 šol Slovenije. Ustvarjali so učenci od 7. do 15. leta starosti. Zahtevno delo, izbor za svetovni natečaj, je opravila komisija, v sestavi Barbare Petkovšek, likovne pedagoginje, in Jožeka Štucina, glasbenega pedagoga, pesnika, pisatelja ter dolgoletnega organizatorja haiku natečaja. Ožji izbor otroške haiku poezije je v mesecu maju odpotoval na Japonsko in ko smo na to že pozabili in veseli vstopili v novo šolsko leto, so prišli rezultati.

IZJEMNI – ZA NAŠO ŠOLO!

Da pa ustvarjalnost slovenskih učencev ne bo ostala skrita očem, so organizatorji pripravili tudi spletno publikacijo HAIKU SLOVENIJA 2022/MESTA. V njej so našli svoje mesto vsi nagrajeni izdelki in nekatera dela, ki so bila opažena, a niso bila nagrajena. V njej je poleg nagrajencev tudi delo naše učenke Mare Nemec. Tudi Mari pohvala in iskrene čestitke!

Povezava na zgibanko:

                                                                                             Zapisala: Lučana Petrovčič

Foto: Rada Nemec
 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost