PRVI ŠOLSKI DAN V BILJAH

Na Podružnični osnovni šoli Bilje je 1. septembra šolski zvonec prvič pozvonil osmim prvošolcem. Učenka Anika Vončina jih je z igranjem harmonike skupaj s starši pospremila skozi špalir v jedilnico. Tam so bili deležni dobrodošlice v obliki verzov, oblikovanih prav za njihov poseben dan. Le tega so jim s plesom in pesmijo polepšali tudi starejši učenci, nekaj vzpodbudnih besed pa sta jim namenila še gospa ravnateljica in gospod župan. Nato so pogumno prestopili vrata, ki vodijo v svet znanja in se z avtobusom skupaj z učiteljico Nadjo odpeljali v prvi razred. Razveselili so se sladkega presenečenja in posebnega darila. 

Nadja Ipavec Fabjan

V našo čudovito šolo vas bomo sprejeli,

vas velikokrat objeli,

vam srčne besede namenili,

vas kaj lepega in uporabnega naučili,

pa tudi, če se kdaj temu boste branili.

Kakor ladja, ki pluje,

naša šola deluje.

Gusarji, pomorščaki in kapitan,

se moramo zelo truditi,

da jo vsako leto pripeljemo v varen pristan.

Vsi na krogu se bomo celo leto zelo potrudili,

da se vsak dan domov srečni in zadovoljni boste vrnili.

Danes še z majhnimi koraki stopicljate,

že jutri se boste prvič obuli v prave šolske copate.

Vaši koraki bodo sčasoma postajali vse večji,

čez pet let pa vaša stopala

prevelika bodo za našo šolo postala.

Takrat se boste od nas poslovili,

a verjamem, da se boste v našo šolo

vedno radi vrnili.

Avtor: Petra Tavčar Kristan

 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost