OBISK KOBILARNE LIPICA

V sredo, 22. junija 2022, smo imeli učenci in učitelji razredne stopnje Miren kulturni dan. Obiskali smo Kobilarno Lipica. V družbi strokovne vodičke smo se sprehodili po kobilarni in njenem posestvu. Spoznali smo zibelko lipicanske pasme, ki že od leta 1580 skrbno neguje tradicijo vzreje lipicanskih konj. V najstarejšem hlevu – Velbanci, smo občudovali najlepše predstavnike vseh klasičnih linij lipicanskih žrebcev. Zunaj smo lahko pobožali ponijje in jim dali seno. Zatem smo si ogledali uradni trening Lipiške šole klasičnega jahanja in doživeli gracioznost belih žrebcev v dragocenih trenutkih šolanja, ko se spletejo vezi zaupanja med njimi in njihovimi jahači. Nekateri smo obiskali tudi interaktivni muzej Lipikum (muzej lipicanca) in se prepričali o izjemni dediščini Lipice. Pred odhodom domov smo se sprostili na igralih. Preživeli smo čudovit dan.

Zapisala: Lučana Petrovčič

 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost