Ustvarjalni natečaj Nonotov zid

Učenci 3., 4. in 5. razreda Podružnične OŠ Kostanjevica na Krasu smo sodelovali v Projektu Poligon suhozidne gradnje  

Na Ustvarjalni natečaj Nonotov zid, ki je del projekta, so sodelovali učenci 3. in 4. razreda.

Veseli smo, da se je na ustvarjalni natečaj odzvalo 24 učencev naše šole. Na natečaju so sodelovali  otroci iz senožeške enote Vrtca Sežana ter desetih osnovnih šol in podružnic od Kostanjevice na Krasu do Pirana. Na sklepni slovesnosti smo si v družbi avtorice Tine Volarič ogledali prejeta likovna dela in prisluhnili naključno izbranemu literarnemu delu. Z dramatizacijo zgodbe so nastopili učenci Osnovne šole dr. Bogomirja Magajne iz Divače. Strokovna komisija je nagradila tri najboljša dela v vsaki kategoriji (literarno, likovno, dramaturško delo). Vsi sodelujoči so prijeli priznanje Partnerstva kraške suho zidne gradnje, razglednico z ilustracijo iz knjige Nonotov zid in knjigo Nonotov zid.

Vonj kamna

Za ogled pritisnite na sliko:

Pravljična urica Nonotov zid

Zaključna prireditev

Na tej povezavi najdete povzetek dogajanja, na zaključni prireditvi.

Zapisali: Dragica Jeklin in Alenka Godnik

 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost