OBISKALI SMO KMETIJO V OREHOVLJAH

Gospod Savo Silič nas je toplo sprejel in nam prijazno razkazal svojo kmetijo. Videli smo obdelovalne površine, pravkar posajene in posejane vrtnine in poljščine, rastlinjak, pokazal nam je vzgojo mladih sadik, delovna orodja in različne stroje. Nekaj strojev je g. Savo izdelal kar sam, npr. stroj za obiranje sadja in stroj za trganje arašidov. Povedal nam je, da so edini v Sloveniji, ki pridelujejo arašide. Poskusili smo sveže in pražene. Prvi so baje bolj zdravi, drugi pa bolj okusni. V kurniku smo opazovali kokoši in petelina. V hlevu smo videli prašiča. Kar devet otrok iz razreda je prašiča v živo videlo prvič. Z nami je bil vidno zadovoljen tudi pes Roni, ki nas je ves čas spremljal. Pred odhodom v šolo smo se posladkali z bonboni.

Gospodu Savu Siliču še enkrat najlepša hvala za zanimiv in poučen dan.

                                                                                         Učenci 2. razreda in učiteljica Lučana Petrovčič

 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost