Zbiranje izrabljenih tonerjev, kartuš in trakov

Porast nepogrešljive računalniške opreme v vsakdanjem življenju je precej opazen. Po nekaterih podatkih se samo v Evropi na leto proda okoli 40 milijonov novih tonerjev, kartuš ter trakov. Večina jih po uporabi pristane na deponiji, kjer za razgradnjo potrebujejo vsaj 400 let, kar obremeni ne le deponijo, ampak tudi življenje okoli nje. Obstaja pa druga rešitev – recikliranje izrabljenih tonerjev, kartuš ter trakov. Kljub vsemu pa se vseh materialov ne da ponovno izkoristiti. Potrebno ji je odstraniti oz. uničiti. Z recikliranjem pa je mogoče količino odpadkov zmanjšati za kar 80%. Cilj akcije zbiranja odpadnih tonerjev, kartuš ter trakov ni le zbiranje samo, ampak je tudi seznaniti tako učence in učenke kot njihovo okolico, da lahko vsakdo pripomore k ohranjanju okolja ter da obstaja veliko izdelkov na našem tržišču, katere bi z recikliranjem lahko ponovno uporabili ali pa jih predelili v nove izdelke. (Bitea)

Vabimo vas, da sem nam pridružite pri akciji in se tako varno znebite izrabljenih tonerev, kartuš, trakov ter s tem pripomorete k ohranjevanju okolja. Pomagali pa boste tudi naši šoli, saj bomo na tak način pridobili nekaj prepotrebnih sredstev.

Tonerje, kartuše in trakove lahko oddate na matični šoli v Mirnu ali na podružnicah v Biljah in v Kostanjevici.

Kartuše zbiramo do 19. 4. 2022 v zbornicah.

Z zgledom lahko pripomoremo k povečanju ekološke ozaveščenosti vseh ljudi.

Aktiv Ekošole

 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost