SREČANJE UNESCO ŠOL NA CERJU IN SAJENJE DREVESA MIRU

V petek, 24. septembra 2021, smo se učenci in učitelji Podružnične OŠ Bilje odzvali povabilu Gimnazije Nova Gorica in se udeležili sedaj že tradicionalnega srečanja Unesco šol na Cerju.

Obeležitev svetovnega dne miru je potekala v okviru mednarodnega Unesco projekta MEJA – naša preteklost in naša skupna evropska prihodnost, dejavnost za razvoj projekta GO! 2025 Evropska prestolnica kulture in projekta Šola ambasadorka EP. 

Učenci in dijaki so pod mentorstvom učiteljev novogoriške gimnazije aktivno ustvarjali v različnih delavnicah. Učenci iz Bilj smo se udeležili gibalne in likovne delavnice. Skupaj smo posadili tudi drevo miru. Na ta način smo želeli izraziti skrb do narave ter si v simboličnem pomenu prizadevati za mir v svetu.


Zapisala: Matejka Bavčar

 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost