Posebno, dodatno obvestilo staršem otrok vrtca Miren in učencev matične šole Miren

Spoštovani,

Vsem, ki bivate v neposredni bližini šole podajamo posebno priporočilo, da bi čim več otrok v času gradnje v šolo  prihajalo peš. Najmlajši v spremstvu vas staršev, večji pa seveda samostojno. 

Za tiste starše in učence, ki v šolo prihajate iz bolj oddaljenih krajev pa velja naslednja ureditev:

  • Šolski avtobus bo ustavljal na novo označenem parkirišču pri občini in tam je v času šolskih prevozov prepovedano parkiranje;
  • Starši vrtčevskih otrok boste, kot do sedaj, lahko dostopali do parkirišč v neposredni bližini vrtca, in sicer za jaslične otroke so kot do sedaj parkirišča za vrtcem, za otroke iz  starejših skupin pa bodo parkirišča ob vhodu na šolsko dvorišče. Parkiranje tam bo dovoljeno le izjemno kratek čas.
  • Starši otrok 1. in 2. razreda boste otroke lahko oddajali ob vhodu na šolsko dvorišče, kjer bo urejeno montažno obračališče ter nekaj parkirnih mest;
  • Starši otrok od 3. do 9. razreda otroke dostavite na parkirišče pri občini, ki je bilo na novo asfaltirano. Od tam se priporoča dostop preko stopnišča na vhod v novi del šole ali alternativno dostop po pločniku ob glavni cesti do starega vhoda po stopnicah;
  • Prihod otrok s kolesi v šolo se trenutno odsvetuje, saj zaradi ožin ter premikov delovnih strojev varnih dostopov ni mogoče zagotoviti, prav tako pa tudi šola ne more nositi odgovornosti za varnost koles v času pedagoškega procesa.

Opozoriti tudi velja, da se bo na poti do vrtca odvijala tudi dostava živil in materialov predvsem v jutranjih urah.

V prvih dnevih pouka bodo na najbolj nevarnih točkah prisotni redarji, člani civilne zaščite, policija in prostovoljci.  Skrb za prometno varnost bo na teh mesti okrepljena kolikor bo le mogoče skozi celotno šolsko leto.

OŠ Miren

Občina Miren-Kostanjevica

Priloga:

-shema

 
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost