PRAZNIČNA ZGODBA

 

 

Ob mednarodnem dnevu prostovoljstva, 5.12..2019 je gospa Darja Bizjak, članica Krajevne organizacije RK Bilje, učencem Podružnične šole Bilje predstavila delo prostovoljskih aktivnosti.

Pohvalila je vse mlade prostovoljce, ki se aktivno vključujejo v različne humanitarne akcije,  medgeneracijsko sodelovanje ter na ta način izkazujejo sožitje in solidarnost.

 

Učenci so se še posebej pozorno prisluhnili branju pravljice Kje je pismo za dobrega moža?, ki je Dobri mož med vsemi pismi s kopico želja prejel tudi pismo z  neobičajno željo. Poslala ga je deklica, ki je otroci zaradi njene drugačnosti niso vabili na rojstnodnevna praznovanja ali na otroško igrišče. V njem mu je zaupala, da si najbolj od vsega želi, da bi imela prijatelja.

 

Krajevni organizaciji RK Bilje  se zahvaljujemo , da si vedno vzamejo čas in nas razveselijo in  gospe Darji za njeno prijaznost.

 

Učenci PŠ Bilje

 
 
 

Deli