SLOVENSKI TRADICIONALNI ZAJTRK NA PODRUŽNIČNI OŠ BILJE

 

V petek, 15. novembra 2019, smo učenci in učitelji šole Bilje obeležili dan slovenske hrane t.i. tradicionalni slovenski zajtrk z različnimi zanimivimi dejavnostmi.

Že zjutraj so se učenci s poslikavo obraza preobrazili v prave čebele delavke in sledili navodilom učitelljic, kraljic matic. Učenci 5. razreda so pripravili jedilnico za svečani zajtrk. Naš harmonikaš Timotej nam je zaigral nekaj ljudskih in narodnih, med katerimi ni manjkala ponarodela Čebelar. Že pred zajtrkom nas je obiskal čebelar g. Ladislav Orel. Na zanimiv način nam je prikazal življenje čebel ter čebelarsko opremo. V letošnjem šolskem letu pod njegovim mentorstvom poteka interesna dejavnost čebelarstvo, katero obiskuje kar 15 nadobudnih mladih ”čebelarjev”.

Naš zajtrk je bil sestavljen iz kruha, masla, medu, jabolk, mleka ter suhega kakija, ki smo ga na šoli sami posušili.

Tretješolci so se poizkusili v peki medenjakov, učenci eko krožka pa so iz čebeljega voska izdelali svečke.

Galerija

 
 
 

Deli