“MATERIAL + ROKA = IZKUŠNJA”

 

 

Minuli torek, 5. novembra smo na šoli izvedli delavnico z zgornjim naslovom, ki je združevala tehnično znanje in ročne spretnosti s prvinami likovne umetnosti. Delavnico v katero so bili vključeni učenci, ki obiskujejo izbirna predmeta likovno snovanje 3 in obdelava lesa, smo izvedli s pomočjo sodelavcev Centra arhitekture Slovenije iz Ljubljane. Prav hecno se je izkazalo, da sta preko organizacije iz prestolnice k nam prišla (skoraj) domačina; gospod Jernej prihaja iz Pliskovice in tudi drugače vodi kamnoseško delavnico, gospa Tina (obdelava lesa), ki je zdaj arhitektka, pa je bila nekoč učenka naše šole!

 

Delavnica, ki je trajala pet šolskih ur je sodelujoče učence osvojila. Predvsem so imeli dovolj časa, da so lahko v popolnosti ustvarili izdelek iz lesa, se preizkusili v obdelavi kamna ali kar oboje. Nekaj utrinkov iz dogajanja si poglejte na priloženih fotografijah.

 

V kreativnem procesu sva kot predstavnika šole sodelovala še Miranda Ortar, učiteljica TIT in avtor tega zapisa

Romeo Stubelj, učitelj LUM .

 

Povezava do galerije.

 
 
 

Deli