Podružnična OŠ Bilje na 6. UNESCO ASP TEKU MLADIH

V sredo, 9. 10.2019 so se 4 učenci 5. razreda Podružnične OŠ Bilje  udeležili tradicionalnega Unesco-vega teka mladih, ki ga je organizirala Gimnazija Ptuj. Na Ptuj je tudi letos prišlo več kot 2.000 mladih iz vse Slovenije, ki so se pomerili v različnih starostnih kategorijah in na različnih razdaljah. Rezultat ni bil v ospredju, pomembno je bilo druženje in gibanje.

Dogodek mladih udeležencem ni nudil samo teka, ampak je na območju ptujske gimnazije in v njeni okolici ponudil še razne športne, zabavne, kulturne in ustvarjalne delavnice. Te so izvedli poleg gimnazije Ptuj razni klubi, društva in druge organizacije. Celotno dogajanje, tako osrednje kot spremljevalne aktivnosti, so bile pod častnim pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja. Navzočih pa je bilo tudi precej znanih športnikov, ki so bili ambasadorji teka.

Taša Kušnjerek, Ariana Martinuč, Timotej Vončina in Gašper Mašera so v teku in vseh spremljevalnih aktivnostih zelo uživali.

Matejka Bavčar

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Deli