SIMBIOZA GIBA 2019

V tednu med 14. in 21. oktobrom 2019 bomo skupaj z udeleženci že šesto leto zapored povezali vse generacije od -9 mesecev do 100+ po celi Sloveniji skozi nacionalni prostovoljski projekt Simbioza Giba 2019. Projekt združuje ideje medgeneracijskega sodelovanja, prostovoljstva in telesne vadbe, preko katerih ozavešča ter promovira zdravo in aktivno življenje za vse generacije v vseh življenjskih obdobjih.

 

Letošnja akcija na kateri kot lokacija izvajanja aktivnosti sodelujemo tudi mi, bo postregla z rekordnim številom raznovrstnih možnosti gibanja, zato smo prepričani, da bo vsak izmed nas lahko našel aktivnost v kateri se bo lahko brezplačno preizkusil, utrdil svoje zdravje in preživel kakovosten čas v izmenjavanju izkušenj različnih generacij.

 

 

Splošna vadba, pohod, tek, plavanje, igre z žogo, kolesarjenje, plavanje, ples, dvoranski šport, planinarjenje… SIMBIOZA GIBA PODPIRA PRAV VSE OBLIKE GIBALNE KULTURE, REKREACIJE, ŠPORTNE REKREACIJE IN ŠPORTA. Vabimo vas, da si na Simbiozini spletni strani pogledate nabor lokacij, ki jih ponujajo, se za tip aktivnosti odločite, nato pa se na vadbo še prijavite: preko telefonske številke 040336311, preko njihove spletne strani https://www.simbiozagiba.com (prijava za udeležence) oziroma da se prijavite preko prijavnega obrazca kar pri ponudniku lokacije oziroma aktivnosti, ki vas zanima.

 

Veselimo se gibanja z vami!

 

 

 

SIMBIOZA GIBA 2019

Podružnična šola Bilje


DEJAVNOSTI

Ponedeljek, 14. 10. 2019;  10.00 – 11.30, Dom krajanov Negovan Nemec Bilje

Medgeneracijsko srečanje  POŠ Bilje učenci1. in 4.razreda- učitelji (Borut Vodopivec in Lilijana Kavčič , Mateja Pirc, );Vrtec Bilje starejša skupina Žabe- vzgojiteljica Vesna Klančič in Iduna Bernardis skupine Muce -vzgojiteljica in pomočnici Mojca Šinigoj, Nevenka Zorič, Anja Uršič.; Hiša dobre volje Miren (Dom upokojencev Nova Gorica),animatorka Tina Krog ;VDC Nova Gorica –  Ana Lukežič in Borut Ambroželi ; KORK Bilje – Boža Marega; Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih Nova Gorica Igor Miljavec

»ŽOGA BEND« skupinska, gibalno-glasbena aerobna vadba

Družabno športne igre 

 Torek 15.10.2019 ob 10.00 

Pohod po bližnji okolici- Biljenski griči

Učenci 1. razreda, razredničarka Mateja Pirc, dedki in babice.

 

 Sreda, 16. 10. 2019 ; 9.30 – 10.30 

Gibalna urica z dedki in babicami Vrtec Bilje, skupina Žabe- vzgojiteljica Vesna Klančič in Iduna Bernardis

 

 Četrtek, 17. 10. 2019;  13.00 – 15.00

Gibanje nas združuje in povezuje (Krajevna organizacija RK Bilje predsednica Boža Silva Marega v sodelovanju z Občinskim združenjem RK Nova Gorica, učitelji Lilijana Kavčič, Monika Mozetič Rolih, Mateja Pirc)

 

– vadba za boljše počutje z učenci POŠ Bilje

  • meritve krvnega tlaka –medobčinsko združenje RK Nova Gorica
  • predstavitev temeljnih postopkov oživljanja in uporabe defibrilatorja

 

SIMBIOZA MED GENERACIJAMI

SIMBIOZA GIBA

Gibanje je življenje in življenje je gibanje!

Gibajte se z nami tudi vi.

Krajevna organizacija Rdečega križa Bilje,

Podružnična šola Bilje

VABIMO NA VADBO ZA BOLJŠE POČUTJE Z UČENCI POŠ BILJE

BREZPLAČNE MERITVE SLADKORJA V KRVI IN KRVNEGA TLAKA

in

PREDSTAVITEV TEMELJNIH POSTOPKOV OŽIVLJANJA IN UPORABE DEFIBRILATORJA

 

 

Zapisala Lilijana Kavčič

 
 
 

Deli