PRVI ŠOLSKI DAN NA OŠ MIREN

 

V ponedeljek, 2.9.2019, so se učenci OŠ Miren ponovno vrnili med šolske klopi. Zjutraj smo se najprej vsi skupaj zbrali pod lipami, kjer je potekala krajša prireditev. Vse zbrane sta v novem šolskem letu pozdravila in nagovorila gospa ravnateljica in kot vsako leto tudi gospod župan, ki sta vsem zaželela uspešno in prijetno šolsko leto.

Ob 10.00 uri se je pričel najpomembnejši dogodek dneva in sicer je bil to sprejem prvošolcev v šolsko skupnost. Prvošolčki in njihovi starši so bili na šolskem dvorišču deležni toplega sprejema in pozdrava s strani  učencev razredne stopnje, njihovih razredničark ter gospe ravnateljice. V učilnici so  učenci 4. razreda pod mentorstvom učiteljice Rade Nemec bodočim prvošolcem in njihovim staršem najprej zapeli in zaplesali nekaj čudovitih pesmi in plesov. V nadaljevanju sta prvošolčke pozdravila gospa ravnateljica in gospod župan, ki sta jim namenila precej spodbudnih besed in jim zaželela, da bi se na naši šoli počutili sprejete in kar se da prijetno. Sprejem smo nadaljevali z podelitvijo rutk in ostalih darilc, ki smo jih prejeli za naše male korenjake. Vsakemu izmed njih sem, kot njihova razredničarka, skupaj z učiteljico Tamaro in Moniko podala roko in jim čestitala za vstop v 1. razred. Za popestritev že tako lepega in pestrega dne smo učencem za konec pripravili še sladko presenečenje. Tortico in sok, katera upamo, da sta vsakemu izmed njih pustila lepe in sladke spomine na prvi šolski dan.

 

Povezava do galerije slik

Zapisala: Nejka Krpan

 
 
 

Deli